iPhone da Mikrofon Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Bu sorunu FaceTime, normal aramalar ya da Siri verdiğiniz komutları anlamaz ise anlarsınız. Yaptığınız aramalar sırasında karşıdaki kişi sizin sesinizi duymuyor ise, Siri komutu anlamadığını söylüyor ise veya kaydettiğiniz sesi dinlerken bir şey duymuyorsanız mikrofon sorununuz var demektir.

iPhone da Mikrofon Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Bu sorunu FaceTime, normal aramalar ya da Siri verdiğiniz komutları anlamaz ise anlarsınız. Yaptığınız aramalar sırasında karşıdaki kişi sizin sesinizi duymuyor ise, Siri komutu anlamadığını söylüyor ise veya kaydettiğiniz sesi dinlerken bir şey duymuyorsanız mikrofon sorununuz var demektir. Burada telefonun mikrofonunu test etmeniz gerekmektedir. iPhone’da birden fazla mikrofon bulunmaktadır.

Mikrofon Testleri

Telefonun alt kısmında birincil mikrofon bulunmaktadır. Bu mikrofonu test etmek istiyorsanız sesli notları açın ve kayıt simgesine basın. Ardından mikrofona bazı şeyler söyleyin ve bu kaydettiğiniz şeyi dinleyin. Burada sesinizi net bir şekilde duymanız gerekir. Eğer sesi duyamıyorsanız mikrofonunuzda bir problem var demektir. Ön mikrofonu test etmek için ön kamerayı kullanmanız gerekir. Ön kamerayı kullanarak bir video çekin. Fakat bu videoda konuşmanız gerekmektedir. Videoyu izlerken eğer görüntüde sıkıntı yok ise ve sesiniz duyulmuyorsa ön mikrofonunuz arızalıdır. Bazen telefonda bulunan mikrofonların kirden dolayı tıkanmasından ses konusunda sıkıntı yaşanmaktadır. Böyle durumlarda mikrofon yuvalarına dikkat edilmelidir. Konuşma sırasında mikrofonların kapalı olmadığından yani parmağınızın mikrofon kısmında olmadığından emin olun. Burada telefon üzerindeki mikrofonları engelleyen kap veya ekran koruyucu gibi şeyler varsa çıkarmanız gerekmektedir.

İşlemlerin Ardından Yeniden Başlatma

Telefonunuzu yeniden başlatın ve güncelleme olarak en son sürüme sahip olduğunuzu kontrol ediniz. Çünkü bazen güncellemeler yapılmadığı için böyle sıkıntılar ile karşılaşılabilir. Eğer sorunlarınız hâlâ devam ediyorsa telefonunuzu yetkili servise götürmelisiniz.

Son Eklenenler

App Store daki Yerli Uygulamalar

Uygulama geliştirme sayesinde, her ülkenin kendine ait baz

Yeni Nesil, 3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucuları

Akıllı cep telefonları artık daha büyük bir hal almaya

Web Tasarımı nın Firmalar İçin Önemi Nedir?

Kurumsal firmalar için web sitesi tasarımının önemi, ti

Android Oreo İşletim Sisteminde WhatsApp Sorunu!

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda belli aralıkl

Apple Kimliği Hakkında Bilgiler

Apple, güvenlik prosedürlerini en üst düzeyde tutan ve t

AirPods 2019 - 2020 Yenilikleri

Gelişen teknoloji, markaların sürekli olarak kendilerini

Elektrikli Otomobiller

Teknoloji geliştikçe arabalarda da çeşitli değişiklikl

Facebook Açılmazsa Ne Yapılmalıdır ?

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan b

Twitterda Trend Topic Nedir ?

Twitter, insanların tweet adı verilen kısa mesajlarla ile

İnternet Radyosu İle Her Yerde Müzik Dinle

Müzik o kadar faydalı bir sanatsal aktivitedir ki, bilimse