WhatsApp Toplu Görüntülü Konuşma

Whatsapp uygulaması son günlerde, altyapı sına eklediği farklı bir özellikte gündemde yerini kalmıştır. Slack ve Discord uygulamaları gibi toplu görüşme imkanı sağlayan bir özellik, artık Whatsapp altyapısına da entegre edilmiştir

WHATSAPP’TA TOPLU GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

            Telefon sektörü; klasik zamanından modern çağına geçişini akıllı telefonlar sayesinde gerçekleştirdi. Akıllı telefonların piyasada kullanılmasıyla beraber de, birçok mobil uygulama telefonlarda kullanılmaya başlandı. Whatsapp, uygulaması da en çok indirilen ve kullanılan uygulamaların başında gelmekte. Bilindiği gibi dünyada kullanılan en popüler mesaj uygulamalarından bir tanesi Whatsapp’tır. 2014 yılında Facebook’a satılan Whatsapp, bu dönemden sonra kendini geliştirmek için önemli yatırımlara imza atmıştır. Whatsapp sayesinde kullandığınız kendi cep telefonu operatörünüze kısa mesaj ücreti vermeyi bırakacak ve internet ile birlikte sınırsız sayıda Whatsapp mesajı göndermeye başlayacaksınız. Whatsapp sayesinde hiçbir ülke sınırı olmadan listenizde bulunan kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Onlarla görüntülü konuşma yapabilir, fotoğraflar ve ses kayıtları gönderebilirsiniz. Yeni eklenen özellikler sayesinde artık sınırsız sayıda belge ve konum atma ihtiyaçları da önemli ölçüde giderilmiş oldu. Bu yazımızda müşterilerinin isteklerini gerçekleştirme oranı büyük oranda başarılı olan Whatsapp uygulamasının, yeni bir özelliğinden bahsetmek istiyoruz: Whatsapp’ta toplu görüntülü konuşma özelliği.

            Whatsapp’ta toplu görüntülü konuşma özelliği nasıl kullanılır?

            Whatsapp uygulaması son günlerde, altyapısına eklediği farklı bir özellikte gündemde yerini kalmıştır. Slack ve Discord uygulamaları gibi toplu görüşme imkanı sağlayan bir özellik, artık Whatsapp altyapısına da entegre edilmiştir. Uzun süredir üzerinde çalışılan ve geliştirilmeye çalışılan bu özellik Whatsapp’ın 2.18.60 güncellemesi ile kullanılır hale gelmiştir. Dileyen kullanıcılar güncelleme yaparak, telefonunda Whatsapp uygulaması olmayan kullanıcılar ise ilgili sanal marketten indirerek bu özellikten faydalanmaya başlayabilirler. ‘Nasıl kullanılır?’ sorusunun cevabına gelecek olursak da, aklınızda üç kişilik bir görüşme olması gerekir. Öncelikle listenizde ekli ve rehberinizde kayıtlı olan bir kişiye görüntülü konuşma başlatmanız gerekmektedir. Bu sayede ilk işlemi tamamlamış olacaksınız. Konuşma esnasında ekranın sağ üst köşesinde olan kişi ekleme ikonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede kişi listeniz ortaya çıkacaktır. Listeden iki kişi daha seçip, konuşmaya eklediğiniz takdirde; herhangi bir sorunla karşılaşmadan Whatsapp’ın çoklu görüntülü konuşma özelliğinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik bu konuşmanın gerçekleşmesi için, sadece ana sunucu telefonda Whatsapp’ın güncellenmiş olması yeterlidir. Diğer kullanıcılar konuşmaya otomatik olarak bağlanacaklardır.

Son Eklenenler

App Store daki Yerli Uygulamalar

Uygulama geliştirme sayesinde, her ülkenin kendine ait baz

Yeni Nesil, 3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucuları

Akıllı cep telefonları artık daha büyük bir hal almaya

Web Tasarımı nın Firmalar İçin Önemi Nedir?

Kurumsal firmalar için web sitesi tasarımının önemi, ti

Android Oreo İşletim Sisteminde WhatsApp Sorunu!

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda belli aralıkl

Apple Kimliği Hakkında Bilgiler

Apple, güvenlik prosedürlerini en üst düzeyde tutan ve t

AirPods 2019 - 2020 Yenilikleri

Gelişen teknoloji, markaların sürekli olarak kendilerini

Elektrikli Otomobiller

Teknoloji geliştikçe arabalarda da çeşitli değişiklikl

Facebook Açılmazsa Ne Yapılmalıdır ?

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan b

Twitterda Trend Topic Nedir ?

Twitter, insanların tweet adı verilen kısa mesajlarla ile

İnternet Radyosu İle Her Yerde Müzik Dinle

Müzik o kadar faydalı bir sanatsal aktivitedir ki, bilimse