Pinterest Kullanım Tüyoları

Pinterest, sosyal medya paylaşım sitesi olarak platform sunuyor. Akıllı cihazlardan veya bilgisayarlardan sorunsuz şekilde kullanılabilen Pinterest, görsel paylaşım sistemidir.

Pinterest Kullanım Tüyoları
Pinterest, sosyal medya paylaşım sitesi olarak platform sunuyor. Akıllı cihazlardan veya bilgisayarlardan sorunsuz şekilde kullanılabilen Pinterest, görsel paylaşım sistemidir. Fotoğraflar ve videoların ağırlıklı olarak paylaşıldığı sitede, etkinlik oluşturma veya etkinliklere katılma gibi seçenekler sunuluyor.
Pinterest, üyelik sistemiyle yayın sağlayan bir sosyal platformdur. Pinterest’i kullanmak, paylaşım yapmak veya proje oluşturmak için öncelikle siteye üye olunması gereklidir.
Pinterest Üyelik Kaydı
www.tr.pinterest.com web adresine giriş yapılarak, üyelik kaydı oluşturulabilir. ‘’Daha Fazlasını Görmek İçin Kaydolun’’ butonuna tıklayarak kayıt olunabilir. E-posta ve şifre ile giriş yapılan siteye, Facebook veya Google ile doğrudan kayıt olunabilir.
Bahsedilen platformlara üyelik kaydı var ise tek tıkla devam edebilir, ücretsiz üyelik formunu doldurarak ücretsiz üyelik sisteminden yararlanım sağlanabilir. Firma ve markalar için ‘’İşletme Hesabı’’ seçeneği sunuluyor. 
Pinterest Nasıl Çalışır?
‘’Bir sonraki projenizi bulun ve planlayın’’ sistemiyle yayın yapan Pinterest, proje ve fikirlere kolay erişim sağlanabilen bir platformdur. Kayıtlı her üye etkinlik veya proje oluşturabilir, etkinliklere katılabilir. Pinterest sistemine üye olduktan sonra (+) sembolüne tıklayarak istenilen görseller paylaşılabilir.
Pinterest’te kullanıcılara sunulan paylaşım alanı ‘’Board’’ yani pano olarak yayınlanıyor. Pinterest sisteminde paylaşılan tüm içerikler ‘’Pin’’ olarak nitelendiriliyor. Fotoğraf ve video görselleri, fikirler ve projelerin yer aldığı Pinterest sisteminde binlerce marka ve firma kurumsal sayfalarıyla yer alıyor.
‘’Pin İt’’ butonu ile sistemde yayınlanan tüm görseller ve içerikler kullanıcı sayfalarında paylaşılabilir.  Pining adı verilen paylaşım, kullanıcıların kendi panolarında görsel paylaşımları için sunulan raptiyeleme işlemidir.
Like; diğer sosyal ağlarda olduğu gibi beğenme etkinliği için kullanılıyor. Diğer Pinterest üyelerinin paylaşımlarını beğenmek için kullanılan etkinliktir. Comment; beğenilen paylaşımlara yorum yapılması için sunulan bölümdür.
Pinterest Özellikleri
Pinterest platformunda paylaşılan görsellerle birlikte 500 karaktere kadar bilgi menüsü sunuluyor. İsteyen kullanıcılar yazı ve metin içerikleriyle paylaşım yapabilirler. Pinterest mobil uygulama ile IOS ve Android cihazlardan ücretsiz uygulama kullanılabilir. 
Pinterest üyeleri ve paylaşım yapan kullanıcılar Pinner olarak adlandırılmaktadır. Pinterest’te Edit; düzenleme seçeneği olarak sunuluyor. Sitede ayrıca site içi arama özelliği bulunuyor.

Son Eklenenler

App Store daki Yerli Uygulamalar

Uygulama geliştirme sayesinde, her ülkenin kendine ait baz

Yeni Nesil, 3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucuları

Akıllı cep telefonları artık daha büyük bir hal almaya

Web Tasarımı nın Firmalar İçin Önemi Nedir?

Kurumsal firmalar için web sitesi tasarımının önemi, ti

Android Oreo İşletim Sisteminde WhatsApp Sorunu!

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda belli aralıkl

Apple Kimliği Hakkında Bilgiler

Apple, güvenlik prosedürlerini en üst düzeyde tutan ve t

AirPods 2019 - 2020 Yenilikleri

Gelişen teknoloji, markaların sürekli olarak kendilerini

Elektrikli Otomobiller

Teknoloji geliştikçe arabalarda da çeşitli değişiklikl

Facebook Açılmazsa Ne Yapılmalıdır ?

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan b

Twitterda Trend Topic Nedir ?

Twitter, insanların tweet adı verilen kısa mesajlarla ile

İnternet Radyosu İle Her Yerde Müzik Dinle

Müzik o kadar faydalı bir sanatsal aktivitedir ki, bilimse