Facebook Açılmazsa Ne Yapılmalıdır ?

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan bir uygulamadır. Bu kadar popüler bir uygulamanın, bazı zamanlarda sorun yaşaması normal bir durumdur. Kullanıcılar Facebook a giriş yapamadıklarında, bu konuda bilgi sahibi olmak isterler. Özellikle çöken Facebook yüzünden, bu sorun daha da büyük bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Facebook Açılmazsa Ne Yapılmalıdır ?

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan bir uygulamadır. Bu kadar popüler bir uygulamanın, bazı zamanlarda sorun yaşaması normal bir durumdur. Kullanıcılar Facebook’a giriş yapamadıklarında, bu konuda bilgi sahibi olmak isterler. Özellikle çöken Facebook yüzünden, bu sorun daha da büyük bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu açılmama probleminin şirkete bağlı teknik sorunlardan oluşabileceği gibi, aynı zamanda telefonun kullanımıyla alakalı da olması muhtemeldir.

Facebook Neden Çöker?

Facebook, kullanıcıların özellikle mobil uygulamalarında fazla veri birikmesinden kaynaklı olarak açılmaz. Aynı zamanda dünya genelinde sağlanan veri alışverişinin, teknik bir sebepten dolayı aksaması da, yine Facebook’un çökme sebeplerindendir. Bu kadar kullanıcısı olan bir uygulama, düzenli olarak siber saldırılara maruz kalır. Facebook, siber saldırıları engellemek ve sistemdeki güvenlik duvarlarını aktif hale getirmek için bazı durumlarda sistemini geçici olarak devre dışı bırakır.

Facebook Açılmazsa Çözüm Önerileri

Öncelikle Facebook mobil uygulamasında Facebook açamayan kişilerin, telefon ayarlarının saat ve tarih kısmını kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu ayarların güncel şekilde olması gerekir. Facebook güncellemelerinin, akıllı telefon üzerinden sürekli olarak takip edilmesi gerekmektedir. Facebook sisteminde bazen veriler birikmiş ve açılmayı engelliyor olabilir. Bu yüzden telefonun ayarlar bölümünden uygulamalar sekmesi ve Facebook tıklanmalıdır. Bunun ardından ‘Verileri Sil’ seçeneğiyle ön belleğin temizlenmesi gerekmektedir. Açılma sorunu hala devam ediyorsa, uygulamanın silinip Play Store veya Apple Store üzerinden tekrar yüklenmesi gerekecektir.

Son Eklenenler

App Store daki Yerli Uygulamalar

Uygulama geliştirme sayesinde, her ülkenin kendine ait baz

Yeni Nesil, 3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucuları

Akıllı cep telefonları artık daha büyük bir hal almaya

Web Tasarımı nın Firmalar İçin Önemi Nedir?

Kurumsal firmalar için web sitesi tasarımının önemi, ti

Android Oreo İşletim Sisteminde WhatsApp Sorunu!

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda belli aralıkl

Apple Kimliği Hakkında Bilgiler

Apple, güvenlik prosedürlerini en üst düzeyde tutan ve t

AirPods 2019 - 2020 Yenilikleri

Gelişen teknoloji, markaların sürekli olarak kendilerini

Elektrikli Otomobiller

Teknoloji geliştikçe arabalarda da çeşitli değişiklikl

Facebook Açılmazsa Ne Yapılmalıdır ?

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan b

Twitterda Trend Topic Nedir ?

Twitter, insanların tweet adı verilen kısa mesajlarla ile

İnternet Radyosu İle Her Yerde Müzik Dinle

Müzik o kadar faydalı bir sanatsal aktivitedir ki, bilimse