Elektrikli Otomobiller

Teknoloji geliştikçe arabalarda da çeşitli değişiklikler olmaktadır. Bu değişiklikler arabalarından şekillerinden çok motorları ile ilgilidir. Ekolojik dengenin korunması ve çevreye gaz salınımının en alt seviyeye indirilmesi için artık otomobil üreticileri elektrikli otomobile dönmeye başladılar. Elektrikli otomobiller şimdi çok fazla kullanılmıyor. Fakat önümüzdeki senelerde gerek petrol üretiminin sonlanacağı gerek ucuz olmasından dolayı daha fazla tercih edilecektir.

Elektrikli Otomobiller Hakkında Her Şey

Teknoloji geliştikçe arabalarda da çeşitli değişiklikler olmaktadır. Bu değişiklikler arabalarından şekillerinden çok motorları ile ilgilidir. Ekolojik dengenin korunması ve çevreye gaz salınımının en alt seviyeye indirilmesi için artık otomobil üreticileri elektrikli otomobile dönmeye başladılar. Elektrikli otomobiller şimdi çok fazla kullanılmıyor. Fakat önümüzdeki senelerde gerek petrol üretiminin sonlanacağı gerek ucuz olmasından dolayı daha fazla tercih edilecektir. Şu anda üretilen elektrikli otomobiller menzil olarak ve şarj süresi olarak çok yeterli değildir. Bunlar geliştikçe ve yollarda araçlarımızı şarj edebileceğimiz istasyonlar kuruldukça hayatımızda daha fazla yer bulacaklar.

Elektrikli otomobiller için; diğer otomobillere göre gaz salınımı daha az ve zararsız olduğundan dolayı ‘Çevre dostu’ denmektedir. Şu anda kullanım olarak diğer otomobillere göre daha pahalı gibi gözükebilir. Fakat kaç kilometre gittiğinizi ve ne kadara şarjınızı doldurduğunuzu hesap ederseniz kilometre başı diğer otomobillere göre daha ucuz olduğunu görürsünüz. Ayrıca otomobil seyir halinde sessizdir ve bu da araçta yolculuk edenlere ayrı bir konfor sağlar. Kısa süre içerisinde benzinli ve dizel araçların yerini alacağı kesindir. Bunun nedeni hem çevre dostu olması hem de ucuz şekilde şarj edilmesi olacaktır.

Elektrikli Otomobiller Nasıl Çalışır?

Gün geçtikçe araçlarımıza yaptığımız yakıt masrafları arttığı için artık yavaş yavaş tercih edilmeye başlayan elektrikli otomobillerin nasıl çalıştığını hepimiz merak ediyoruz. Çünkü genel olarak arabaların nasıl çalıştığını hemen hemen hepimiz biliyoruz. Elektrikli otomobiller de kendi aralarında motor olarak farklılıklar göstermektedir. Elektrikli otomobillerde otomobilimizi kaldırırken, normal sürerken, hızlı sürerken, yavaşlarken farklı farklı motorlar devreye girer.

Otomobilimiz kalkış sırasında ise sadece elektrik motoru devreye girer ve çalışır. Elektrik motoru aracın hareket etmesini sağlar ve normal sürüş sırasında da bu motor devrededir. Eğer hızlı bir sürüş gerçekleştireceksek içten yanmalı motor olaya dâhil olur. Yani hızlı sürüşlerde iki motor aynı anda çalışır. Yavaşlayacak olursak bu içten yanmalı motor durur ve aracımız yavaşlamaya başlar.  Elektrikli otomobiller sessiz çalıştıklarından dolayı sürüş olarak keyif verir ve konfor sağlar. Bu yüzden günümüzde oldukça tercih edilmektedir

Son Eklenenler

App Store daki Yerli Uygulamalar

Uygulama geliştirme sayesinde, her ülkenin kendine ait baz

Yeni Nesil, 3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucuları

Akıllı cep telefonları artık daha büyük bir hal almaya

Web Tasarımı nın Firmalar İçin Önemi Nedir?

Kurumsal firmalar için web sitesi tasarımının önemi, ti

Android Oreo İşletim Sisteminde WhatsApp Sorunu!

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda belli aralıkl

Apple Kimliği Hakkında Bilgiler

Apple, güvenlik prosedürlerini en üst düzeyde tutan ve t

AirPods 2019 - 2020 Yenilikleri

Gelişen teknoloji, markaların sürekli olarak kendilerini

Elektrikli Otomobiller

Teknoloji geliştikçe arabalarda da çeşitli değişiklikl

Facebook Açılmazsa Ne Yapılmalıdır ?

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan b

Twitterda Trend Topic Nedir ?

Twitter, insanların tweet adı verilen kısa mesajlarla ile

İnternet Radyosu İle Her Yerde Müzik Dinle

Müzik o kadar faydalı bir sanatsal aktivitedir ki, bilimse