Apple Kimliği Hakkında Bilgiler

Apple, güvenlik prosedürlerini en üst düzeyde tutan ve teknolojik gelişmeleri şirket içerisinde barındıran bir hizmet politikası gerçekleştirmektedir. Bu yüzden Apple kimliği alındıktan ve cihaz kullanılmaya başlandıktan sonra, Apple servislerine giriş yapmak için gereken hesaplarda bu bilgilerin kullanılması önemlidir.

Apple Kimliği Hakkında Bilgiler

Apple, güvenlik prosedürlerini en üst düzeyde tutan ve teknolojik gelişmeleri şirket içerisinde barındıran bir hizmet politikası gerçekleştirmektedir. Bu yüzden Apple kimliği alındıktan ve cihaz kullanılmaya başlandıktan sonra, Apple servislerine giriş yapmak için gereken hesaplarda bu bilgilerin kullanılması önemlidir. Kimliğin ve giriş bilgilerinin unutulması durumunda ise yapılacak belirli kontrol işlemleri vardır. Bu sayede erişim kazanmak için parola sıfırlamak veya başka işlemler takip edilebilir. Apple kimliğinin bilgilerini kontrol etmek için öncelikle giriş yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi gerekir.

iTunes ve App Store

Ayarlara girdikten sonra iTunes ve App Store ile birlikte işlem yapmak gerekmektedir. iOS 10.2 ve daha sonraki sürümlerde ise ayarlardan sonra isim kısmına ulaşmak mümkün değildir. Ayarlardan sonra hesaplar ve parolalara girmek gerekir. Bunun yanında 10.3 sürümünden önce ise ayarlardan mail ve takvimler kısmına dokunmak yeterli olacaktır. Ayarlardan mesajlar ve gönder kısmına dokunmak, aynı zamanda etkin bir şekilde iPhone bul servisinin kullanılmasını da sağlayacaktır.

Mac Bilgisayarlarda

Apple menüsünden sistem tercihlerine girmek ve iCloud hesabından işlem yapmak yeterli olacaktır. Ayrıca hesabımı görüntüle seçeneği ve e- posta işlemlerini kontrol etmek de önemlidir. Mesajlar ve FaceTime kısmından tercihlerin seçilerek doğru bir şekilde işlemlerin sürdürülmesi gerekir. Aynı zamanda Apple TV’de de aynı şekilde işlem yapmak gerekecek ve bu sayede kimlik kontrol edilmiş olacaktır.

Son Eklenenler

App Store daki Yerli Uygulamalar

Uygulama geliştirme sayesinde, her ülkenin kendine ait baz

Yeni Nesil, 3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucuları

Akıllı cep telefonları artık daha büyük bir hal almaya

Web Tasarımı nın Firmalar İçin Önemi Nedir?

Kurumsal firmalar için web sitesi tasarımının önemi, ti

Android Oreo İşletim Sisteminde WhatsApp Sorunu!

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda belli aralıkl

Apple Kimliği Hakkında Bilgiler

Apple, güvenlik prosedürlerini en üst düzeyde tutan ve t

AirPods 2019 - 2020 Yenilikleri

Gelişen teknoloji, markaların sürekli olarak kendilerini

Elektrikli Otomobiller

Teknoloji geliştikçe arabalarda da çeşitli değişiklikl

Facebook Açılmazsa Ne Yapılmalıdır ?

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan b

Twitterda Trend Topic Nedir ?

Twitter, insanların tweet adı verilen kısa mesajlarla ile

İnternet Radyosu İle Her Yerde Müzik Dinle

Müzik o kadar faydalı bir sanatsal aktivitedir ki, bilimse