Android Oreo İşletim Sisteminde WhatsApp Sorunu!

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda belli aralıklar ile sistem güncellemesi olmaktadır. Bu güncellemeler telefonlarda yeni yeni özelliklere olanak sağlar. Fakat bu özellikler bazen telefonda bulunan programlarda sorunlara yol açabilir.

Android Oreo İşletim Sisteminde WhatsApp Sorunu!

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda belli aralıklar ile sistem güncellemesi olmaktadır. Bu güncellemeler telefonlarda yeni yeni özelliklere olanak sağlar. Fakat bu özellikler bazen telefonda bulunan programlarda sorunlara yol açabilir. Android telefonlara en son gelen güncelleme ise Oreo olarak adlandırılmaktadır. Bu güncelleme ile beraber bazı telefonlarda WhatsApp’ta sorunlar görülmektedir.

Oreo’da Meydana Gelen WhatsApp Rehber Problemi

Oreo güncellemesi uzun süre önce olsa da çoğu telefona yeni yeni gelmektedir. Bu güncellemede en fazla yaşanılan sıkıntı ise WhatsApp rehberinde olmaktadır. Rehberde kişi isimleri bazen görünmemektedir. Bu sorun ile beraber WhatsApp’ta mesajlaşmak adeta imkansız hale gelmiştir. Oreo güncellemesi telefonlara yeni yeni geldiği için henüz güncelleme ile ilgili problemler için kalıcı bir çözüm yolu bilinmemektedir. Bu sorunları çözmek için en kısa sürede yeni bir güncellemenin geleceği tahmin edilmektedir. Böylelikle ortaya çıkan sorunlar çözülebilir. Fakat bu uzun bir süre de alabilir. Çünkü bu süre zarfında yeni gelen güncelleme ile ilgili farklı sorunlar ile karşılaşılabilir.

Oreo Sürümünde Çözüm Yolları

Böyle sorunlar için internet üzerinde bazı çözüm yolları yazmaktadır. Bu yolları denemek biraz risklidir. Böyle sorunlar ile karşılaştığınız vakit yapmanız gereken yeni güncellemenin gelmesini beklemektir. Android telefonlarda Oreo güncellemesinde WhatsApp sorununu yaşayan ilk telefon Oneplus 5T dir. Kişi isimleri gözükmediği için konuşma yapılması neredeyse mümkün değildir. Bu telefon satış sırasında Android 7.1.1 ile çıkarıldığı için ilk aldığınız zaman böyle problemler ile karşılaşmayabilirsiniz.

 

Son Eklenenler

App Store daki Yerli Uygulamalar

Uygulama geliştirme sayesinde, her ülkenin kendine ait baz

Yeni Nesil, 3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucuları

Akıllı cep telefonları artık daha büyük bir hal almaya

Web Tasarımı nın Firmalar İçin Önemi Nedir?

Kurumsal firmalar için web sitesi tasarımının önemi, ti

Android Oreo İşletim Sisteminde WhatsApp Sorunu!

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda belli aralıkl

Apple Kimliği Hakkında Bilgiler

Apple, güvenlik prosedürlerini en üst düzeyde tutan ve t

AirPods 2019 - 2020 Yenilikleri

Gelişen teknoloji, markaların sürekli olarak kendilerini

Elektrikli Otomobiller

Teknoloji geliştikçe arabalarda da çeşitli değişiklikl

Facebook Açılmazsa Ne Yapılmalıdır ?

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan b

Twitterda Trend Topic Nedir ?

Twitter, insanların tweet adı verilen kısa mesajlarla ile

İnternet Radyosu İle Her Yerde Müzik Dinle

Müzik o kadar faydalı bir sanatsal aktivitedir ki, bilimse